Biblioteka szkolna

BLOG NIE TYLKO CZYTELNICZY

O BIBLIOTECE w ZSOiT w Wojkowicach

Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach to nowoczesne, przyjazne czytelnikom miejsce zorganizowane tak, by każdy mógł skorzystać z tego, czego najbardziej potrzebuje. Staramy się służyć radą i pomocą zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Biblioteka ZSOiT w Wojkowicach posiada obecnie ponad 11 tysięcy woluminów z różnych dziedzin nauki. Księgozbiór składa się z :
– lektur
– beletrystyki
– literatury popularno-naukowej
– literatury pedagogicznej i psychologicznej
– podręczników
Czytelnia zawiera zbiory literackie, encyklopedie, słowniki, leksykony, tablice i czasopisma.

Zapełniona regałami pełnymi książek i czasopism szkolna biblioteka to równocześnie naukowy kącik czytelniczy w naszej szkole. Niewielka czytelnia – jasna i przytulna, zachęca do intelektualnej pracy i poszukiwań. Jest to miejsce, w którym uczniowie dobrze się czują, podczas przerw i po lekcjach chętnie korzystają ze zbiorów oraz – naszej pomocy.
Jednocześnie angażujemy się w szkolne przedsięwzięcia: co roku w akcję Narodowego Czytania – w 2019 roku nasi uczniowie czytali fragmenty „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza.

W ZSOiT w Wojkowicach od wielu lat organizowany jest Powiatowy Konkurs „Booktalking, czyli gawęda o książce”, którego koordynatorką jest p. Agnieszka Mańka. Z kolei z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich szkoła organizuje Konkurs „Czytam, więc jestem”, który koordynuje p. Bożena Łabacz. Tego typu duże projekty szkolne mogą liczyć na wsparcie szkolnej biblioteki.
Organizujemy także szkolne konkursy związane z czytelnictwem i książkami: „Szkolny konkurs jednego wiersza”, który zainicjowała p. Ewa Koścień czy „Wypożycz książkę na ferie” – koordynowany przez p. Agatę Wojtasińską – Sarnę.

Promujemy czytelnictwo również poprzez lekcje biblioteczne w szkole oraz w Bibliotece Śląskiej w Katowicach czy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Zamieszczamy aktualne materiały na gazetkach ściennych w bibliotece. Pod naszą opieką jest także korytarz, przy którym mieści się biblioteka. Gazetki ścienne i stojące są regularnie uaktualniane. Przybliżają twórczość pisarzy, przypominają o ważnych rocznicach historycznych, konkursach czy wprowadzają w świąteczny nastrój. Nasza biblioteka to dobre miejsce, które rozwija się i tętni życiem.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów, życzymy miłego czytania i wielu pozytywnych wrażeń ze spotkań z literaturą.

Nauczyciel – bibliotekarz
Agata Wojtasińska-Sarna

Kolejna książka autorstwa uczniów wojkowickich szkół już w czerwcu!

Szkolny konkurs ,,Przeczytaj książkę w ferie”!

Narodowe Czytanie 2019

Historia myszki Franciszki, czyli nauka tolerancji dla przedszkolaków

Mali policjanci i strażacy, czyli kolejna wizyta w przedszkolu

Strach ma wielkie oczy. Kolejne spotkanie z przedszkolakami

Dziewczynki i chłopcy w akcji czyli druga wizyta w wojkowickim przedszkolu

Pierwsze zajęcia dla przedszkolaków za nami!

ZAPRASZAM DO BLOGOWANIA!!!

REGULAMIN KONKURSU CZYTELNIK ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

KLUB CZYTELNICZY!!!

Program CEO „PoczytajMY”

Co słychać w szkolnej bibliotece?

????????????????????????????????????

Skip to content