Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego

AKTUALNOŚCI

Ślaski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp Dariusz DZIAŁO w 2011 r. zainicjował utworzenie „Młodzieżowej  Służby Ruchu Drogowego”.
W skład tej służby wchodzą uczniowie szkół o profilu mundurowym, którzy będą wykonywać zadania w ramach działań policyjnych związanych z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i młodych kierowców.
 
Ponadto ich zadania związane są z organizacją:

  • imprez plenerowych poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym,
  • przygotowań i prowadzeniem konkursów i turniejów motoryzacyjnych,
  • udziałem w prelekcjach skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu ruchu drogowego prowadzonych w szkołach i innych instytucjach,
  • prowadzeniem działań profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wspomniane wyżej zadania uczniowie wykonują pod merytorycznym nadzorem policjantów oraz nauczycieli, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów realizujących zadania profilaktyczno – edukacyjne w terenie, taktując powyższe jako swoistą formę praktyki zawodowej.

Powyższa koncepcja została w pełni zaakceptowana przez Ślaskiego Kuratora Oświaty, który zadeklarował jednocześnie pełną współpracę w realizacji tego przedsięwzięcia.
 
Potwierdzeniem tego faktu było uroczyste spotkanie – które odbyło się 31 maja 2012 r. – z udziałem Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Romana RABSZTYNA, Zastępcy Śląskiego Kuratora Oświaty Tadeusza ŻELISŁAWSKIEGO z 29 Dyrektorami  szkół ponadgimnazjalnych i delegacjami uczniów, na ręce których zostały przekazane kamizelki odblaskowe z opracowanym w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Katowicach logotypem (naszywką) „Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego” zakupionych w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej”.


WZÓR LEGITYMACJI MSRD

msrdlegit1314Legitymacja z przodu msrdlegit21314Legitymacja z tyłu

prezentmsrd1314


MISTRZOSTWA RUCHU DROGOWEGO 2014

 

 


MISTRZOSTWA RUCHU DROGOWEGO 2013

 

 

 

 

 

Skip to content