Gra Edukacyjna – Łebski Traper V

W Wojkowicach nie ma czasu na nudę.  11 maja 2017r. w wojkowickim parku odbyła się już V edycja gry edukacyjnej pod nazwą ,,Łebski Traper”. To oryginalne wydarzenie edukacyjne objęli patronatem: Starosta Będziński Arkadiusz Watoła oraz  Burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba.  

Przedsięwzięcie to jest organizowane przez wojkowickie szkoły: Gimnazjum oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach i adresowane jest do młodzieży gimnazjalnej powiatu będzińskiego i okolic. Głównymi celami tej interdyscyplinarnej gry były propagowanie wiedzy i sprawdzenie w praktyce umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, upowszechnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również wykształcenie umiejętności stosowania praw fizyki i matematyki w codziennym życiu. Po raz kolejny w tym roku wybrani uczniowie wzięli również udział w widowiskowej  konkurencji pt: „Z nami bezpieczniej”. Zawodnicy pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauki jazdy siedząc za kierownicą prawdziwego samochodu manewrowali nim tak by ominąć bezpiecznie wszystkie przeszkody drogowe.O wyjątkowej randze „Łebskiego Trapera”  może świadczyć fakt, iż został on wpisany w wykaz zawodów organizowanych przez kuratoria oświaty i może być wpisany na świadectwo ukończenia gimnazjum ze statusem turnieju wojewódzkiego.

Finał przedsięwzięcia został zwieńczony wręczeniem przez Starostę Będzińskiego Arkadiusza Watołę, Dyrektor ZSOiT Annę Augustyńską, Dyrektor Gimnazjum w Wojkowicach Mirosławę Całkę oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Wojkowice Kamila Pycelę pucharów i dyplomów najlepszym drużynom. Klasyfikacja nagrodzonych przedstawia się następująco: 

Kategoria główna Gra Edukacyjna – Łebski Traper V

 1. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich – 54 pkt
 2. Miejsce drużyna z Gimnazjum w Wojkowicach – 53 pkt ( najlepszy czas biegu )
 3. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni – 53 pkt
 4. Miejsce drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi – 51 pkt
 5. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku – 46 pkt
 6. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich – 44 pkt

Kategoria „Bieg na orientację”  

 1. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich – 37 pkt(czas 88 min)
 2. Miejsce drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi – 37 pkt ( czas 101 min)
 3. Miejsce drużyna z Gimnazjum w Wojkowicach – 35 pkt ( czas 77 min )
 4. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni – 35 pkt ( czas 81 min )
 5. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku – 33 pkt
 6. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich – 29 pkt

Kategoria „Z nami bezpieczniej”:

 1. uczennica z Publicznego Gimnazjum w Siemoni
 2. uczeń z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku
 3. uczeń z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

Wszystkich zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Łebskiego Trapera, który wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Wojkowicach, zatem zapraszamy wszystkich za rok na VI już edycję tego przedsięwzięcia.

GALERIA
Skip to content