Nasi strażacy na zajęciach w Komendzie Miejskiej PSP w Bytomiu

Jedną z ważniejszych form przygotowania zawodowego dla uczniów klas pożarniczych jest udział w zajęciach wyjazdowych, organizowanych na terenie współpracujących ze szkołą Komend PSP.

7 grudnia uczniowie klasy Ib wzięli udział w zajęciach w Komendzie Miejskiej PSP w Bytomiu, które poprowadził z-ca dowódcy zmiany – asp. A.Rychel. W trakcie zajęć młodzież mogła poznać warunki pracy zawodowych strażaków oraz codzienność służby – jak działa schemat organizacyjny jednostki, jak funkcjonuje Stanowisko Kierowania i jaki jest zakres działań ratowniczo- gaśniczych jednostki. Zobaczyli także bazę techniczną i specjalistyczne wyposażenie Jednostki.

Dowiedzieli się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale także ratownictwo medyczne, chemiczne, budowlane, działanie w czasie powodzi i innych zdarzeń pogodowych. Jednostkę, w której gościliśmy wyróżnia to, że poza podstawowym zakresem działań podejmuje także akcje poszukiwawcze lub ratownicze z udziałem grupy wodno- nurkowej PSP.

Wizyta w Jednostce PSP w Bytomiu była kolejnym doświadczeniem dla przyszłych „strażaków”, a zdobyte informacje o tym zawodzie pozwoliły im zrobić kolejny krok do przodu w realizacji marzenia, by zostać zawodowym strażakiem.

Serdecznie dziękujemy Naczelnikowi Wydziału mł.bryg.mgr inż. R. Kocotowi za umożliwienie realizacji zajęć w Komendzie Miejskiej PSP w Bytomiu.

Uczniowie klasy I b postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego po ciekawych zajęciach w bytomskiej PSP udali się do kina Ciemna City w CH Agora na film pt. „Listy do M 2” w ramach Mikołajek klasowych.

wych. M. Koch- Wyderka (A.M.)

GALERIA
KLASA POŻARNICZO-RATOWNICZA
Skip to content