Warsztaty klasy I a LO o profilu policyjno – prawnym w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie

W dniu 4 października uczniowie klasy I a LO wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Udział licealistów w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach jest bardzo ważnym elementem realizacji programu nauczania przygotowującego do zawodu policjanta.
Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów z kryminalistyki. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie ślady biologiczne zostawiają na miejscu zdarzenia sprawcy i  jakich metod używa policja w celu ich wykrycia.
Następnie funkcjonariusze KPP w Będzinie przeprowadzili zajęcia, w których zaprezentowali uczniom specyfikę zawodu, z którym większość z nich wiąże swoje dalsze plany. W trakcie wizyty młodzież miała okazję poznać zadania, cele i strukturę policji, pracę w różnych pionach i na różnych policyjnych stanowiskach oraz kryteria przyjęcia do pracy w służbach mundurowych.
Uczniowie zapoznali się z codzienną służbą policjantów, spotkali się między innymi z dzielnicowymi i technikiem kryminalistyki, mogli porozmawiać na tematy związane z wykonywaniem tego zawodu oraz o zagrożeniach i wyzwaniach stojących przed przyszłymi adeptami policji. Pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje Wydział Prewencji, a także przymierzyć wyposażenie policyjne służące do zabezpieczeń imprez masowych, czy też osobiście usiąść za kierownicą radiowozu.
Wizyta w będzińskiej Komendzie stanowiła ważny element programu nauczania dla klas mundurowych o profilu policyjnym. Wielu uczniów umocniło swoje przekonanie, że praca w policji jest pomysłem na ich karierę zawodową.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji warsztatów, profesjonalizm, specjalistyczną wiedzę i ogromną życzliwość p. podkomisarzowi Pawłowi Łotockiemu oficerowi prasowemu KPP w Będzinie.

Bartłomiej Czyż

GALERIA
KLASA POLICYJNO – PRAWNA
Skip to content