XLIII Olimpiada Geograficzna

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z ciekawymi zagadnieniami geograficznymi w ramach XLIII Olimpiady Geograficznej. Tym razem wśród reprezentantów ZSOiT znalazły się 4 uczennice z klasy III Technikum Architektury Krajobrazu: Marzena Andrzejczak,  Anna Błajszczak, Ewa Nowak i  Małgorzata Pełka.

Dziewczyny z ogromną motywacją gromadziły materiały, tworzyły liczne opracowania graficzne i liczbowe, wykonywały dokumentację fotograficzną. Tegoroczne tematy były bardzo zróżnicowane, a każda z uczennic podeszła do nich w indywidualny sposób. Jedna z uczestniczek – Ewa – w swojej pracy zaprosiła na wycieczkę terenową po Ojcowskim Parku Narodowym, Marzena analizowała zmiany sposobu i intensywności zagospodarowania rejonu Suchej Góry, natomiast Ania badała zależność ukształtowania terenu od budowy geologicznej w okolicach Smolenia. Gosia zaś stworzyła projekt ciekawego spaceru po Wojkowicach w przeszłości. Wszystkie prace były dopracowane w najdrobniejszym szczególe, co wymagało wielu godzin intensywnej pracy.

Dlatego mamy ogromną nadzieję, że już wkrótce będziemy wspólnie cieszyć się z awansu naszych reprezentantek do kolejnego etapu Olimpiady. Mocno trzymamy kciuki.

Monika Rachwał   (A.M.)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU          TECHNIK GEODETA
Skip to content