Pierwsze miejsce w VI Wojewódzkim Turnieju „GRAM I KULTURALNIE KIBICUJĘ”

Wielki sukces naszych uczniów.

12 października na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie odbyła się kolejna, szósta edycja Wojewódzkiego Turnieju dla szkół z klasami mundurowymi „Gram i Kulturalnie Kibicuję”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. 
Honorowym patronatem imprezę objęli:  Biskup Diecezji Sosnowieckiej ksiądz dr Grzegorz Kaszak, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, Starosta Powiatu Będzińskiego Arkadiusz Watoła, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek.
Jak co roku, rywalizacja rozpoczęła się od zawodów piłki nożnej oraz turnieju kulturalnego kibicowania. Konkurencjami dodatkowymi była pierwsza pomoc przedmedyczna, test wiedzy na temat zasad zabezpieczania imprez masowych, konkurs wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego, techniki kryminalistycznej i ogólnych zasad prewencji.
Celem VI Wojewódzkiego Turnieju ,,Gram i kulturalnie kibicuję” jest propagowanie właściwego zachowania na stadionach – kulturalnego kibicowania, popularyzacja gry w piłkę nożną jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a tym samym podnoszenie sprawności fizycznej uczniów. Jednocześnie zasady przebiegu turnieju zachęcały uczestników do sprawdzenia swojej wiedzy na temat pracy policji, co wiąże się z założeniami programowymi szkół ponadgimnazjalnych realizujących orientację zawodową poprzez prowadzenie klas mundurowych.
Frekwencja dopisała i pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w rozgrywkach wzięły udział drużyny z ośmiu szkół: Knurowa, Pszczyny, Katowic, Bytomia, Sosnowca, Czeladzi, Pilicy i oczywiście Wojkowic. Turniej pokazał, jak w atmosferze prawdziwej, sportowej rywalizacji można w sposób kulturalny dopingować swoją drużynę.
Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w konkurencji kulturalnego kibicowania zdobywając okazały puchar. Dominik Trefon i Dominik Hauser z III b LO zajęli pierwsze miejsce w konkurencji pierwsza pomoc przedmedyczna.
W tym roku uroczystości wręczenia pucharów uświetnili swoją obecnością goście:
Arkadiusz Watoła- Starosta Powiatu Będzińskiego, Rafał Adamczyk- Wiceprezydent Miasta Będzina, insp. Arkadiusz Więcek- Komendant Powiatowy Policji w Będzinie,
podins. Piotr Sobiech- zastępca Kierownika Zakłady Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach, Wacław Wójcik- starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju „GRAM I KULTURALNIE KIBICUJĘ”:

Puchar Starosty Będzińskiego w konkurencji Turniej Kulturalnego Kibicowania otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach,

Puchar Prezydenta Będzina w konkurencji Piłka Nożna -Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,

Puchar Komendanta Szkoły Policji w Katowicach w konkurencji Konkursy wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego, techniki kryminalistycznej, ogólnych zasad prewencji-XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach,

Puchar Komendanta Powiatowego Policji w konkurencji Test wiedzy na temat zasad zabezpieczania imprez masowych -XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach,

Puchar Dyrektora ZSOiT w Wojkowicach w konkurencji – Pierwsza pomoc przedmedyczna Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Bartłomiej Czyż    (E.K.)

GALERIA
KLASA POŻARNICZO-RATOWNICZA        KLASA POLICYJNO-PRAWNA
Skip to content